Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aquila Blue Camden Dog

"Aki"

 

ZVOP, ZOP, ZZO, ZPU-1, ZM, A1, A2, CAJC

PRA/CEA - negativní

 

Chovatelská stanice Camden dog
Aki jako mimi

 

Otec: ICH Windwarrior´s Flying Force (import Finsko)

Matka: Amy des Poenjaap (import Belgie) ZVOP, ZOP, CT, A1, A2, A3, vítěz v závodu plavání psů

Sourozenci - viz. stránka odchovy

 

Zde si můžete prohlédnout Aquilin Průkaz původu

 

Obrazek

 

Akila je fena sportovního typu – žádný zavalitý váleček na krátkých nohách - o to lépe se jí skáče přes překážky a kouše při obraně.

 

Hlavní její náplní je agility. Na parkuru je citlivá, pozorná a běhá docela rychle. Samozřejmě je stále co zlepšovat, proto bychom chtěli letos na tábor doladit nedostatky. Pokud se nám to podaří, zkusili bychom repre.
Při obraně kouše pěkně, žádný problém s rukávem, drží pevně, nebojí se úderů. Pokud figurant přitvrdí, přitvrdí i ona. Žádné váhání.
Stopu jsme dělali v rychlosti na zkoušku, takže věřím, že kdybychom se jí věnovali zodpovědněji, bude to vypadat jinak a rozhodně lépe.
Poslušnost bez problémů, snaží se, nefláká to.

Aki je úžasný mazlící pes. Miluje pozornost dětí i dospělých – vlastních, cizích, to je jedno. Každý kdo na ni promluví ji má hned kolem krku, když na ni děti zamumlají z kočáru, hned ji mají pod peřinou… Vyhovět chce všem…

Svým zbarvení vzbuzuje pozornost každého – nejlépe ji ovšem ohodnotila jedna paní - sepjala ruce a vykřikla „Jaký apartní míšenec!“ No hlavně, že se líbí….

Kdo uslyší její štěkot, padá údivem na znak. Nejvíce při obraně, kdy Aki „křičí“ co jí plíčka stačí. Figuranti se kácejí ještě před zákusem. Je to nepopsatelný zvuk. To se nedá vyprávět, to se musí zažít. Kamkoli přijdeme – „Verčo, prosím, řekni ať štěkne…“
Moje neteř trefně poznamenala, že by Aki mohla dabovat hračky… Tak kdybyste o nějakém dabingu věděli, dejte mi hned vědět!!! :-) :-) :-)

Největší dosavadní úspěchy


Agility:
- 2. místo v závodě plemen na prestižním International All Breeds Cup ve Vídni v Rakousku (IABC) - 1. místo ve Šlapanicích
- 3x 2. místo ve Zlíně, Větřkovicích a Pohořelicích
- 3. místo v Třebíči

Služební výcvik:
- ZM – přestože poslušnost a obranu jsme zvládli levou zadní, stopa nám dala trošičku zabrat (no moc jsme toho předtím, pravda, nenašlapali :-) )

Chovatelská stanice Camden dog
Aki a Gill na závodě plemen ve Vídni v roce 2007, kde vyhrály hned po border koliích 2. místo!

 

Další info o Aki najdete také tady.